Moherowa Armia

Forum powstało na potrzeby sojuszu -MA-


#1 2009-05-05 21:26:30

Kamil92

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-04
Posty: 308
Punktów :   

Nowa wersja 0.3.1 :)

Wszystko co Wazne

Wersja 0.3.1 zostanie wgrana na wszystkie serwery ikariam.pl 13 maja w czwartek.

Przypominam o ważnych informacjach:

1. Proszę pamiętać, aby w ty dniu nie transportować dużych ilości surowców, gdyż w czasie transportu znikną.

2. W czasie aktualizacji znikną również stare wiadomości. Będą one niedostępne przez ok 12 - 15 godzin. Wiadomości pojawią się ok 6 rano następnego dnia. Jeśli macie ważne wiadomości proszę je na wszelki wypadek zanotować.

Proszę tę informacje przekazać wszystkich znajomym i kolegom.

W czasie aktualizacji serwery będą niedostępne przez ok 30 minut - proszę nie zgłaszać problemów z zalogowaniem się

Nie wiemy jeszcze o której godzinie jest planowana aktualizacja. Gdy ją poznam od razu poinformuję o tym.



Oto zmiany w najnowszej wersji:

    * Nowość - Lista budowy: Gracze z kontem premium mogą stworzyć kolejkę budowy tylko z czterema budynkami. Budynki będą budowane jeden po drugim.
      Budynek z listy może być anulowany w każdej chwili. Koszty budowy danego budynku zostaną wzięte z twojego konta w chwili rozpoczęcia budowy.
    * Nowość - Widok konta premium został całkowicie przebudowany. Teraz zawiera więcej informacji, np. na jak długo wystarczy zapasu wina w danym mieście.
    * Nowość - Traktaty militarne: Kontakty militarne od teraz są nazywane "Prawami Garnizonowymi".
    * Nowość - Okupacja: Gracze mogą okupować inne miasta i użyć go jako przyczółka dla przyszłych misji. Jednakże jednostki pobierają podwójne koszty utrzymania, tak samo jak przy innych misjach. Jeśli będziesz rabował wykorzystując przyczółek, okupowane miasto otrzyma 10% zrabowanych surowców.
      Gracz może okupować tyle miast, jaki jest poziom jego pałacu. Jednakże okupowane miasta mogą być również wykorzystywane jako przyczółek przez sojusz.
    * Nowość - nieograniczony czas stacjonowania armii i floty w sojuszu, okupowanych miastach i miastach okupowanych przez sojuszniczych graczy
    * Nowość - "Minutnik w pasku" - wskaźnik. Minutnik odlicza jak dużo czasu zostało do zakończenia danej budowy w danym mieście
    * Nowość - Nowa grafika wysp: Jest pięć różnych kształtów wysp w widoku wyspy, które odpowiadają mapie świata.
    * Nowość - Widok wyspy przebudowany: Zablokowany porty, bitwy i okupowane miasta są teraz pokazywane. Jest to widoczne dla wszystkich graczy, którzy posiadają miasto na danej wyspie lub odpowiednio ktoś z sojuszu posiada miasto na danej wyspie.
    * Nowość - Prawa Garnizonowe: Jeśli gracz ma prawa garnizonowe z miastem innego gracza, może tam stacjonować swoim wojskiem i użyć tego miasta jako przyczółka.
    * Nowość - Więcej Rankingów: Są trzy nowe kategorie rankingów, jednakże nie są wliczane do całkowitego rankingu.
      Punkty ofensywy: Punkty dostajesz za każdą zniszczoną jednostkę przez Twoje atakujące wojska.
      Punkty obrony: Punkty dostajesz za każdą zniszczoną jednostkę przez Twoje broniące wojska.
      Ranking handlowy: Za każdą udaną transakcję przez bazar otrzymasz punkty.
      Aby pozwolić nowym graczom na dobry wynik, punkty z tych rankingów są zależne czasowo, np. im więcej minęło czasu od bitwy lub transakcji, tym mniej punktów zostanie obcięte.
    * Nowość - Archiwum: Możesz wiecznie przechowywać raport wojenny, raport szpiegowski lub wiadomość za cenę 1 Ambrozji. Archiwum ma pojemność 1000 wiadomości.
    * Nowość - Skład nadchodzących flot: Za 1 Ambrozję gracz może zdobyć więcej informacji o kosztach nadchodzącej armii/flocie
    * Nowość - Notatki: Poprzez menu "Notatki" możesz teraz zanotować tekst twojego wyboru z ograniczeniem 127 znaków. Tekst ten jest przechowywany przez czas nieokreślony. Możesz zapisać więcej tekstu, jeśli posiadasz konto premium (8192 znaki).
    * Nowość - Bazowa pojemność została poprawiona. Teraz jest to 1500 (jednostek) każdego surowca.
    * Bugfix - Czasem w oknie doradcy militarnego były pokazywane złe współrzędne.
    * Bugfix - Czasem wiadomości pisane z podglądu flot handlowych trafiały do złego odbiorcy, gdy wojska wracały z grabieży.
    * Bugfix - Odliczanie czasu zakończenia badania było nie pokazywane w akademii, jeśli w mieście nie miałeś naukowca, nawet gdy w innych miastach byli naukowcy.
    * Bugfix - Naprawiono błędy oznaczenia w Ambasadzie pod IE6
    * Bugfix - Naprawiono błąd grabieży, który pojawiał się, gdy miasto docelowe było miastem stacjonowania sojuszniczych flot do obrony
    * Bugfix - Akceptacja dobra traktatu dóbr kulturowych nawet jeśli nie masz wolnego miejsca w muzeum.



A oto dodatkowe informacje dotyczące wersji 0.3.1 (odnośnie Testserwera):

    * Testserwer http://test.ikariam.org/ zostanie zaktualizowany do najnowszej wersji jutro w ciągu dnia.
    * Nie będzie speedserwera dla wersji 0.3.1.
    * Nie ma dokładnej daty wprowadzenia te wersji.
    * Pamiętajcie o tym, że bugi zgłaszamy w języku angielskim w odpowiednim dziale na forum Ikariam.org: http://board.ikariam.org/index.php?page … oardID=224



Zapraszam do dyskusji o: Wersji 0.3.1

Wszelkie informacje będą się pojawiać w tym temacie.


Wazne linki co do wersji

http://board.ikariam.pl/index.php?page= … adID=53935 -- Dyskusja na jej temat

http://board.ikariam.pl/index.php?page= … adID=53934 -- Ważne informacje co do wgrania nowej wersji

Proszę Was o wyrażanie swoich opinii na temat nowej wersji ;p
Jak cos wyczytacie to podzielcie sie z tym

Pozdrawiam Kamil92

Offline

 

#2 2009-05-05 21:49:40

izolda

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-04
Posty: 116
Punktów :   

Re: Nowa wersja 0.3.1 :)

trzeba będzie się znowu przyzwyczajać   zwłaszcza do tych okupacji itp.   

Offline

 

#3 2009-05-06 08:19:05

ozzy_86

Radny Sojuszu

1621939
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2009-03-04
Posty: 127
Punktów :   

Re: Nowa wersja 0.3.1 :)

No trochę szybko od ostatniej aktualizacji jest nowa no ale co zrobić trzeba się z tym zmierzyć


"Don't waste your time always searching for those wasted years"

Offline

 

#4 2009-05-06 11:28:27

Kamil92

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-04
Posty: 308
Punktów :   

Re: Nowa wersja 0.3.1 :)

Heeh mi sie podoba okupacja Mam obok siebie kilku szaraków więc będzie fajnie

Wyczytaliscie jeszcze cos ciekawego ??;p;p

Offline

 

#5 2009-05-06 12:23:01

wawrzus

Radny Sojuszu

Zarejestrowany: 2009-03-05
Posty: 115
Punktów :   

Re: Nowa wersja 0.3.1 :)

pomysl taki mam skoro pozna okupowac tyle miast ile masz rozbudowany palac to nie potrzebne lotki dlatego ze normalnie lotka jest przenosna i nie ma z niej dobrych zyskow ale jesli zainwestuje sie w rozbudowe palacu i zamiast stawiac lotke okupoje sie miasto to ma sie w ciul miast co zarabiaja plus lotka tylko problem ze rozbudowa kosztuje u mnie na przyklad potrzebuje 270k drewna i po 90k innych wiec troche:)


Dulce et decorum est pro patria mori

Moher jest jak wino im starszy tym lepszy:)

Offline

 

#6 2009-05-07 16:36:47

izolda

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-04
Posty: 116
Punktów :   

Re: Nowa wersja 0.3.1 :)

hehe gorzej jak komuś się zachce okupować Wasze miasta

Offline

 

#7 2009-05-07 21:21:12

Kamil92

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-04
Posty: 308
Punktów :   

Re: Nowa wersja 0.3.1 :)

Iza nie strasz ;p

Offline

 

#8 2009-05-08 08:46:35

wawrzus

Radny Sojuszu

Zarejestrowany: 2009-03-05
Posty: 115
Punktów :   

Re: Nowa wersja 0.3.1 :)

a niech okupuja jak przyszli to i pojda a wlasnie wie ktos moze co sie stanie jak bede okupowal komos miasto a nagle zrezygnuje z niego kolonia przestanie istniec?

poza tym kolejny myk na farmy szpieguje sie kogos dobrze rozbudowanego zajmuje jego miasto wysyla zawuja mu surowce i likwiduje sie miasto i tak do nastepnego tylko po duzo surek musza miec:)


Dulce et decorum est pro patria mori

Moher jest jak wino im starszy tym lepszy:)

Offline

 

#9 2009-05-08 11:18:17

Ledzinks aka Elo Yo Go

Gigant na Parę

Zarejestrowany: 2009-03-06
Posty: 81
Punktów :   

Re: Nowa wersja 0.3.1 :)

wawrzus napisał:

a niech okupuja jak przyszli to i pojda a wlasnie wie ktos moze co sie stanie jak bede okupowal komos miasto a nagle zrezygnuje z niego kolonia przestanie istniec?

moim zdaniem nie bedzie mogl usunac takiej koloni bo to bedzie jako akcja a jak sa jakies akcje zwiazane z miastem to nie da sie go usunac tak samo jak nawet flote sie wysyla ze swojej koloni to mozna ja dopiero usunac jak wyladuje. tak mi sie zdaje.


Nie Mam Nic... Nie Mam.. Nawet Pomysłu. Jestem Sam, Ale Walcze Jak Trzystu!

Offline

 

#10 2009-05-08 13:24:05

wawrzus

Radny Sojuszu

Zarejestrowany: 2009-03-05
Posty: 115
Punktów :   

Re: Nowa wersja 0.3.1 :)

wlasnie bo np. jak mi ktos zajmie miasto i bedie chcial porzucic  to ono raczej do mnie nie wroci? co nie:(


Dulce et decorum est pro patria mori

Moher jest jak wino im starszy tym lepszy:)

Offline

 

#11 2009-05-08 13:26:01

Ledzinks aka Elo Yo Go

Gigant na Parę

Zarejestrowany: 2009-03-06
Posty: 81
Punktów :   

Re: Nowa wersja 0.3.1 :)

chyba nie ;p


Nie Mam Nic... Nie Mam.. Nawet Pomysłu. Jestem Sam, Ale Walcze Jak Trzystu!

Offline

 

#12 2009-05-13 16:05:52

izolda

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-04
Posty: 116
Punktów :   

Re: Nowa wersja 0.3.1 :)

zajebista jest ta okupacja i stacjonowanie woja u sojusznika też

Offline

 

#13 2009-05-14 06:00:10

ozzy_86

Radny Sojuszu

1621939
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2009-03-04
Posty: 127
Punktów :   

Re: Nowa wersja 0.3.1 :)

Trochę mi się nie podobają teraz te wyspy takie są jakieś ja nie wiem no ale nic, musze zobaczyć jak to wygląda z okupacją


"Don't waste your time always searching for those wasted years"

Offline

 

#14 2009-05-14 07:19:33

jolantaostr

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-04
Posty: 81
Punktów :   

Re: Nowa wersja 0.3.1 :)

a ja wiem jak wygladaja jak gdzies jest okupacja:P

Offline

 

#15 2009-05-14 13:26:17

izolda

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-04
Posty: 116
Punktów :   

Re: Nowa wersja 0.3.1 :)

i widać gdzie jest port zablokowany i gdzie toczą się akurat bitwy

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.orkan-mojecice.pun.pl www.wilczki.pun.pl www.rggu49.pun.pl www.heksa.pun.pl www.oneokrock.pun.pl